Jak ustawić domenę na serwerze?

Kilka dni temu zacząłem pisać ten blog i wszystko zaczęło się od konfiguracji. Jednym z wielu pytań jakie chodziło mi po głowie było jak ustawić domenę na serwerze. Oczywiście pierwszym krokiem było znalezienie najodpowiedniejszego serwera do moich potrzeb w jak najprzystępniejszej cenie. Przejrzałem wiele ofert, a w niektórych zapisałem się na okres próbny i po przejrzeniu dostępnych opcji i przeczytaniu opinii użytkowników na różnych forach wytypowałem swoich faworytów. Później przyszedł czas na rozmowę z obsługą klienta w celu dogadania szczegółów i JEST! Podjąłem ostateczną decyzję i jak do tej pory jestem bardzo zadowolony z wyboru.

Miałem już przestrzeń dyskową, ale wciąż jednak nie odpowiedziałem sobie na pytanie 'jak ustawić domenę na serwerze?' Przez kilka dni myślałem jaki adres najbardziej mi się podoba, bo przecież wybiera się go tylko raz na całe życie strony, więc to jedna z najważniejszych decyzji. Zacząłem od sprawdzania dostępności, bo jak wiadomo już wiele najpopularniejszych domen jest wykupionych. Kolejnym krokiem, podobnie jak w poprzedniej sytuacji, było znalezienie dostawcy, który zaopatrzy mnie w moją wybraną domenę w jak najlepszej cenie i bez żadnych ukrytych kosztów. Po przeczytaniu opinii i wybraniu kilku stron zdecydowałem się ostatecznie na 'serwer nazw'.

Jak ustawić domenę na serwerze?

Mając już wykupiony świetny serwer i swoją ulubioną domenę przyszedł czas, aby połączyć je ze sobą. Pochodzą one od dwóch nie współpracjących ze sobą dostawców, więc jak ustawić domenę na serwerze? Nie było to dla mnie takie bardzo oczywiste. Zacząłem czytać wskazówki użytkowników i małymi kroczkami udało mi się dojść do celu. Jednak muszę się przyznać, że w pewnym momencie czułem się lekko zagubiony. Zapewne dlatego, że opcje serwera mam w języku polskim i czytając go łatwo można się zagubić. lol. Do tego wszystkiego pozostało mi podpiąć WordPress, aby moja domena wskazywała na utworzoną w nim stronę. <Bang!> I jest jak widzicie! 🙂

Jeśli potrzebujecie pomocy w utworzeniu bloga lub strony internetowej w WordPress, znalezieniu domeny w przystępnej cenie, wypozycjonowaniu Waszej istniejącej strony, lub jakiekolwiek inne pytanie odnośnie serwerów, domen i stron internetowych – piszcie do mnie, ponieważ świadczę tego typu usługi (wycena indywidualna). Zacznijcie od znalezienia niewielkiego i niedrogiego serwera. Polecam swój, który ma dodatkowo bardzo dobrą obsługę klienta Hosting SEO – www.seo-host.pl. Niedługo dodam kilka stron, za które jestem całkowicie odpowiedzialny, abyście mogli zobaczyć jakie projekty wykonałem.

Serwus!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *