Jaki hosting wybrać na bloga, żeby być zadowolonym?

Kilka dni temu opisywałem swoja przygodę z przygotowywaniem miejsca na swoją stronę internetową (hostingu) od podstaw. Przeczytajcie o ustawianiu domeny teraz, lub kontynuujcie lekturę i doradzę Wam jaki hosting wybrać na bloga (pod wordpress i nie tylko) podając konkretne przykłady firm. Decyzja ta powinna być przemyślana, ponieważ zazwyczaj podejmujecie ją na rok, więc każda zmiana wymusi na Was dodatkowe koszty, a tego absolutnie nie chcemy.

Zacząłem swoje poszukiwania od zapoznania się z najpJaki hosting wybrać? - Wygląd panelu administracyjnego mojego seohostopularniejszymi firmami na rynku. Jest na to prosty sposób, wpisałem w google 'dobry hosting' i wyskoczyły mi jakieś losowe wyniki 🙂 Zajrzałem na kilka stron i zainteresowały mnie oferty firm: hekko, kei i seohost. W każdym z nich zarejestrowałem się na bezpłatny okres próbny serwera i zdecydowałem się na ten ostatni. Wejdźcie na stronę hostingu seohost, aby się zarejestrować (podaj, imię, email, tel i hasło) i zobaczyć dostępne oferty. Hosting ten posiada również najtańsze domeny '.pl' na polskim rynku. Rejestrując się przez mój link dołączycie do mojego grona zreferowanych osób i w ten sposób będę miał satysfakcję, że mój artykuł się przydał. Dziękuję. Hosting seohost to mój osobisty wybór i każdy z nas powinien kierować się innymi kryteriami przy wyborze, jako że każdy ma inne oczekiwania. Około 85% oferty wszystkich serwisów hostingowych się pokrywa, a kryteria na które powinniśmy zwrócić uwagę, bo od nich zależy komfort nasz i naszych użytkownikow to:

  • cena
  • ilość dostępnej przestrzeni dyskowej
  • limit transferu(!)
  • ilość obsługiwanych baz danych i kont email

 

Czas zdecydować jaki hosting wybrać  na bloga, sklep, itp. – wskazówki:

Transfer jest zazwyczaj ograniczony, a oznacza to, że ilość pobranych danych przez użytkowników naszej witryny i ilość danych wysyłanych przez nas na serwer musi się zmieścić w pewnym limicie. Osoby tworzące kompletnie nową stronę nie powinny się tym martwić, ponieważ nie jest łatwo wykorzystać cały transfer, reszta powinna być świadoma czego potrzebuje. Jest też istotna szybkość odpowiedzi serwera, która idealnie powinna być mniejsza niż 50ms.

Ilość dostępnej przestrzeni dyskowej dobieramy w zależności od tego czy będziemy wrzucać na serwer duże pliki typu zdjęcia lub filmy. W większości przypadków 1GB będzie wystarczający, ja się zdecydowałem na właśnie taką pojemność. Szybkość też tutaj ma znaczenie. Serwery z dyskami SSD powinny szczególnie przykuć Waszą uwagę.

Oczywiście im chcecie więcej, tym więcej będziecie musieli zapłacić za usługi. Ja chciałem mieć wystarczająco na prowadzenie dwóch stronek internetowych i bawienie się WordPressem, więc w żadnym z powyższych nie byłem wymagającym klientem. No poza dyskami SSD, które chciałem mieć koniecznie dla wygody odwiedzających moją stronę, bo strony piszę właśnie z myślą o Was. Dla mojej wygody jednak najistotniejsza w hostingu jest niezawodność serwera i najlepsza pomoc techniczna dostępna najlepiej 24h na dobę, jako że często siedzę po nocach, a w seohost zdarzało się, że otrzymałem odpowiedź na zapytanie właśnie późno w nocy! wow! Serwery seohost przez ostatnie 2 miesiące były niezawodne, a czasem gdy nie wiedziałem jak coś skonfigurować i potrzebowałem porady eksperta otrzymywałem szybką odpowiedź. Oba aspekty (niezawodność i obsługa klienta) badałem przez czytanie opinii na forach i RÓŻNYCH!!! stronach internetowych. Bardzo istotne jest słowo 'różnych'. Dlaczego? Testy i recenzje typu 'jaki hosting wybrać' (na bloga, pod sklep, wordpress) często są sponsorowane przez firmy, a opinie na forach często bywają sfabrykowane – jest to tak zwany marketing szeptany.

Podsumowując, z zebranych przez siebie informacji na pytanie „jaki hosting wybrać” pod wordpess, sklep internetowy lub na bloga, dla mnie najlepsza jest oferta firmy seohost. Mam u nich serwer i wykupioną domenę, a z obsługi klienta korzystałem już wielokrotnie i zawsze uzyskałem szybką i przede wszystkim w 100% pomocną odpowiedź. Jeśli nadal zastanawiacie się czym się kierować przy wyborze hostingu (na stronie 'Pana kolegi' kilka więcej słów w temacie) na bloga lub pod sklep wordpress, to najważniejsze są opinie użytkowników – Pamiętajcie! I oczywiście każdy przy wyborze powinien kierować się indywidualnymi potrzebami. Dużo łatwiej jest przy zakupie domeny. Jak już wspomniałem seohost ma najtańszą domenę z roszerzeniem '.pl' w kraju i również mam u nich wykupiony adres. Wejdźcie na czytelny ranking firm oferujących domeny – pomimo odległej daty powstania artykułu autor dał mi znać, że ceny uaktualnił miesiąc temu. Napiszcie mi swoje opinie na dole w komentarzu.

Jeśli potrzebujecie pomocy. Nie tylko radzę jaki hosting wybrać na bloga lub pod sklep, ale świadczę także usługi konfigurowania serwerów, domen, tworzenia stron internetowych i blogów w WordPress, SEO (linki sponsorowane, optymalizacja stron www, optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek internetowych) – mój serwis komputerów

3 thoughts on “Jaki hosting wybrać na bloga, żeby być zadowolonym?

  1. Dzięki za podlinkowanie do moich wpisów 🙂 Cieszę się, że są pomocne. Ceny w rankingu były aktualizowane na początku tego miesiąca 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *