Rasizm w Polsce, Warszawa i nie tylko…

W ten weekend wybraliśmy się z przyjaciółmi do Warszawy słuchać Alan Fitzpatrick. On jest DJ i odgrywa drumcode Rodzaj: muzyka, którą lubimy słuchać z kumplami i jeden z nich nawet kocha go! Partia była niesamowita. Mieliśmy czas jakości! Jestem tak szczęśliwy, że mogłem tam być. Jak żyję w Polsce od kilku miesięcy to był dla mnie okazją aby obserwować, jak zachowywać się Polaków. To było najgorsze moje ogólne wrażenia weekendu.

Moi przyjaciele są z różnych środowisk i zawsze się dobrze z nimi jak jesteśmy otwartych ludzi myślących. Nie oceniaj ludzi po prostu patrząc na nich. Co można wiedzieć o inne osoby, po prostu patrząc na niego?

Przy wejściu do klubu zauważyłem, tam będzie dużo Polaków wewnątrz. Kolejka była dość długa i prawie każdy Polski jechał na drugiego, a nie czekam cierpliwie. Portier musiała powiedzieć wiele razy aby nie ściskać drzwi i zrobić krok do tyłu.

Można zapłacić kartą, więc wejście do mojego przyjaciela z Konga było przez licznik. Jak zapłaciłem jeden z bramkarzy musi widział mnie, bo gdy przekazany kasie i było wejście klub, którą wyciągnął mnie surowca przez kurtkę do Szukaj mnie jak on nie powinien robić. Krótką rozmowę w Polsce wyglądała tak:

Powiedział:-'Można rozpakować kurtkę aby ułatwić Ci.'-'co powiedziałeś?"-"Będzie unzip kurtkę, ok?"

Zaledwie dotknął mojej przedniej kieszeni i Puść mnie nic nie mówiąc. Myślę, że on nie zdawałem sobie sprawy że jestem z Polski i będziesz być w stanie rozmawiać z nim.

To był tylko mały incydent. Jest inny jeden, który na długo pozostanie w mojej pamięci, co się stało w godzinach porannych. Szliśmy do after party w Warszawie, w centrum miasta, gdy nagle jeden z przechodniów by chodzić na mój przyjaciel z Konga. Kiedy zdałem sobie sprawę, co miał akurat w taki sposób, że prawie zaczęli walczyć którego unikałem trzymając je na bok. Co Polski facet powiedział dalej było coś, co nigdy nie liczyłam… -"Polska to mój kraj i wszystkich obcokrajowców powinien chodzić na mojej drodze!"

Skąd pochodzą te głupie ludzie? Ten był szczęśliwy, ale następny będzie miał bardziej bolesna lekcja dla brudząc się z moimi przyjaciółmi. Obudzić Polaków! Nie jesteś centrum wszechświata!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *