Lato 2019-wizyta przyjaciół na Ibizie & Albanii

Jak ludzka pamięć jest bardzo zapominalki Myślę, że jest super cool mieć bloga z niektórych wydarzeń z żywych napisane, więc w przyszłym dniu mogę go przygotować i myśleć do siebie: czy to naprawdę się stało?

Moi znajomi zapraszali mnie do odwiedzenia ich na chwilę, ale zawsze miałem inne rzeczy do zrobienia lub bez zapasowego budżetu na wycieczki. Wreszcie postanowiłem odwiedzić mojego przyjaciela na Ibizie, ale patrząc na bilety lotnicze znalazłem tanie połączenie z Albanią, jak pokazał to do mojego przyjaciela, że od razu powiedział: "Kup to!". Zajęło mi godzinę, aby zdecydować, a ja po prostu kupił. Planowanie przyszedł później, jak to było 6 dni do mojej podróży & nadal potrzebne do zakupu biletu lotu do Ibiza, gdzie połączenia z Polski nie są tak wielkie.

Jeden tydzień w Albanii odwiedzając starego przyjaciela

Mój przyjaciel Albi jest przewodnikiem w swoim kraju w lecie, więc spotkał mnie na lotnisku. Wspaniale było go zobaczyć. Mieliśmy pyszną kawę. Są miejsca na świecie, gdzie zawsze mają pyszną kawę. Dlaczego Polska nie jest jednym z nich?

Przejazd do Durres, gdzie mój przyjaciel ma swój dom na plaży. Albania jest krajem rozwijającym się, więc pierwszą rzeczą, która uderzyła moją uwagę była liczba budynków w budownictwie i stacja benzynowa co 2km wzdłuż 30 km długości autostrady łączącej dwa miasta.

Poszedłem na plażę, udał się na kilka wycieczek i próbował jak najwięcej lokalnej żywności, jak to możliwe. Tutejsze specjały to biały ser i arbuz + inne lokalne produkty. Co podobało mi się jeść najbardziej było owoce morza! Zamówiłem go prawie codziennie w restauracjach, jak to było pyszne i świeże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *